9 دی روز بصیرت و دستاوردهای آن

روز نهم دی، روزی است که مردم ایران نشان دادند که با بصیرت‏اند و در میان گرد و غباری که فتنه‏گران به پا کرده‏اند، هرگز، نه راه را گم می‏کنند و نه دست از راهبر واقعی که همانا «ولایت فقیه» است، برمی‏دارند.
روز نهم دی، روزی است که مردم مسلمان و انقلابی ایران نشان دادند به این جمله حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند: «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکتتان آسیب نرسد»، به خوبی در عمل پایبند هستند.

دستاوردهای روز بصیرت
حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه‏ساز ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی آن، نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به شمار می‏آید. حماسه 9 دی، نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستادند و با صدای رسا اعلام کردند اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد، در برابر تمام دنیای آنها خواهند ایستاد. در اینجا به برخی از دستاوردهای این رویداد مهم می‏پردازیم:
1. انقلاب اسلامی، انقلابی عاشورایی است؛ انقلابی برگرفته از شعارهای معنوی و شعورهای متأثر از دینداری و دغدغه‏های اخلاقی؛ انقلابی که با الهام از نهضت خونین حسینی و به رهبری مردی از تبار پاکان، حضرت امام خمینی(ره) آغاز شد و با همان شعارها و شعورها پیروز گشت و استمرار پیدا کرد. 
حضور حماسی مردم در راهپیمایی 9 دی، یک بار دیگر خاستگاه عاشورایی و ماهیت معنوی انقلاب را یادآور شد و پس از سی سال به جهانیان و فتنه‏گران داخلی و خارجی ثابت کرد که هنوز هم انقلاب و مردم انقلابی، خون حسین ، پیام ‌حسین و مرام حسین (ع) را در بند بند وجود و لحظه لحظه عمر خویش حفظ کرده‏اند و هر لحظه که احساس وظیفه کنند، با همان شور حسینی به میدان می‏آیند و توطئه دشمن و فتنه فتنه‏گران را به خودشان برمی‏گردانند.

2. ولایت فقیه، عمود خیمه انقلاب است، مردم در طی سال‏های انقلاب، جایگاه والا و نقش کلیدی ولی فقیه را در هدایت سکان انقلاب در امواج سهمگین و توفان‌های مهیب بارها و بارها تجربه کرده‏اند. آنان به درستی، تضعیف جایگاه ولایت فقیه را تضعیف ولایت معصومان و اطاعت از ولی امر را اطاعت از خدا، رسول و ائمه (ع) می دانند و بدان پایبندند. عشق به ولایت عشق به خداست و عشق به خدا، کلید سعادت دینا و آخرت است. 
مردم ولایتمدار و سربازان ولایت در یوم الله 9 دی، با بیعت مجدد با رهبر معظم انقلاب، امام خامنه‏ای و آرمان‏های امام راحل (ره)، بر پندارهای غلط و خیال‌های باطل کسانی که تصور می‏کردند رهبری از پشتوانه مردمی برخوردار نیست، خط بطلان کشیدند.

3. از دیگر دستاوردهای مهم نهم دی، انسجام، وحدت و یکپارچگی دوباره مردم بود. به لحاظ شرایط خاص انتخابات دهم و تبلیغات و جوسازی گسترده و سوء تفاهمات ایجاد شده اختلاف، چند‌دستگی، مشاجرات و نزاع های فردی و اجتماعی، صفوف متحد و منسجم مردم را به شدت تهدید می‌کرد و راهپیمایی نهم دی، نقش بسیار مؤثر و معجزه‏آسایی در پیوند درباره دل‏ها و جان‌ها ایفا کرد و انسجام مجدد نیروهای انقلابی با محوریت ولایت فقیه و رفع کدورت‏ها و سوءتفاهمات ناشی از فتنه‏گری دشمن را به ارمغان آورد.

4. دشمن پس از آنکه از مقابله نظامی و اقتصادی با نظام بهره‏ای نبرد، به جنگ نرم روی آورد و مقام معظم رهبری نیز بارها با عناوین مختلف، این مهم را یادآور گردید و توجه همگان، به ویژه مسئولان و نخبگان را به ضرورت هوشیاری در برابر جبهه فرهنگی معاند جلب نمود.
فتنه سال 88، نمادی شفاف از سرمایه‏گذاری فرهنگی استکبار جهانی برای به زانو درآوردن نظام اسلامی با بهره‏گیری از عناصر داخلی بود. اما مردم با حضور آگاهانه و هدفمند خود، پیام روشن و قاطع خویش را با صدای رسا اعلام نمودند که در جبهه فرهنگی نیز همچون سال‏های دفاع مقدس، مقتدارنه، آگاهانه و با تجهیز سلاح ایمان، علم و بصیرت با محوریت ولایت فقیه از آمان ها و اصول اسلام عزیز و انقلاب اسلامی پاسداری می‏کنند و این مسیر پر افتخار را تا فتح قله‏های فرهنگی و علمی جهان ادامه خواهند داد.
/ 0 نظر / 24 بازدید